Dialer tretích strán je v 96% prípadoch malware

Špecialisti zaoberajúci sa bezpečnosťou súkromia na stránke jammer-store.com neodporúčajú inštaláciu dialerov tretích strán do mobilných zariadení s OS Android. Ak dialer nainštalujete, pokazí sa a objavia sa rôzne problémy. Nezáleží na tom aký telefón používate, pretože všetky integrované dialery sú skvelé a vy nepotrebujete inštalovať ďalšie. Sú vytvorené, aby fungovali najlepším možným spôsobom, takže by ste nemali mať žiadne starosti s ich funkcionalitou.

android-messagesMožno ste počuli o aplikácii pre OS Android, ktorá dokáže to isté ako dialer. Neverte tomu! Pravdepodobne bude kradnúť informácie o vašich kontaktoch a začne odosielať veľa nevyžiadaných SMS správ a vy o tom ani nebudete vedieť. A budete absolútne prekvapení, aký účet na konci mesiaca dostanete. Nepochybujte o tom, kam všetky Vaše peniaze odišli. Ako prvé napadne väčšinu ľudí, že chyba je na strane operátora, ale to je omyl. Váš telefón bol napadnutý a odoslal veľa správ. To je dôvod vášho desivého účtu. V tomto prípade to najlepšie, čo môžete urobiť, je telefón vypnúť alebo použiť zablokovanie signálu mobilného telefónu a odniesť svoje zariadenie odborníkom, ktorí ten neporiadok upracú.

Stojí za zmienku, že mobilné telefóny bežiace na OS Android sú najzraniteľnejšie. Chceme upozorniť všetkých používateľov smartfónov, že nie je nutné inštalovať žiadne aplikácie, ktoré nie sú ponúkané v oficiálnom obchode operačného systému – Google Play. To platí nie len pre dialery, ale aj pre všetky ostatné aplikácie ako sú hry, hudobné prehrávače, slovníky atď. Bude lepšie minúť peniaze na niečo spoľahlivé, než inštalovať softvér zadarmo, ktorý po chvíli spôsobí veľa problémov.

dialer-apps-androidKeď sme začali hovoriť o dialery, treba povedať, že je zbytočné inštalovať ho, pretože pôvodný dialer, ktorý je integrovaný v telefóne je schopný splniť všetky vaše potreby a nebudete sklamaní jeho funkciami. Naša rada – nemeňte ho! Ale ak budete aj tak trvať na zmene, je veľká šanca, že vystavíte svoj mobilný telefón malwaru (sme si istí, že nechcete mať takéto problémy). Dúfame, že sme vás presvedčili, že nepotrebujete meniť váš dialer – nebol by lepší, ale horší.

Hlavným problémom je, že väčšina ľudí nevie o zraniteľnosti moderných smartfónov. Myslia si, že nech si nainštalujú akúkoľvek aplikáciu, nič sa nemôže stať. Zmienili sme sa, že môžete mať veľa problémov, ak je váš smarfón napadnutý. Takže si radšej prečítajte viac informácií o vašom mobilnom telefóne a jeho chybách zabezpečenia. Pretože týmto spôsobom budete informovaní a v prípade, že bude napadnutý škodlivým softvérom, budete vedieť, čo robiť.

Hackeri trávia veľa času vymýšľaním stále väčšieho množstva malwaru, takže si nemyslite, že neexistuje žiadna šanca aby bolo vaše zariadenie hacknuté, pretože to nie je pravda. Vaše osobné údaje môžu byť veľmi ľahko ukradnuté, takže si ich do svojho telefónu neukladajte.

Pridaj komentár