Mobilná bezpečnosť

Naučte svoje deti používať mobil s rozumom
S príchodom nového školského roka dostávajú niektoré deti od svojich rodičov nové mobilné telefóny. Chcú si tak zabezpečiť kontakt s deťmi v prípade urgentných udalostí alebo keď sa dieťa dlhšiu dobu nehlási. Prevolané minúty a odoslané SMSky v mnohých prípadoch platia práve rodičia. Aby sa ich účet zbytočne nepredražil, bezpečnostná spoločnosť ESET pre rodičov pripravila tipy, ako deti varovať pred útokmi na ich mobilný telefón.

TOP 10 mobilných bezpečnostných rizík
Mobilné aplikácie ponúkajú takú úroveň pohodlia, ktorú svet nikdy nepoznal. Z domova, v kancelárii, na cestách a dokonca aj zo svojej hotelovej izby v inej krajine na dovolenke – môžete sa prihlásiť do hlasovej schránky v práci, skontrolovať váš zostatok na kreditnej karte, zobraziť zostatok na bankovom účte, nakupovať nové oblečenie, knihy, cestovať a iné.

Ako ochrániť Android pred filecoders malware
Malware Android / Simplocker, ktorý je dostupný ako falošná aplikácia, sa v súčasnej dobe zdá byť skôr “proof-of-concept” škodlivým kódom (alebo malware v štádiu vývoja) ako plnohodnotnou aplikáciou pripravenou na sériový útok.

Pridaj komentár